زبان :

گوشی جدید سامسونگ از ایران هم جمع‌آوری می‌شود؟

رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی خاطرنشان‌ کرد: گوشی‌های جدید سامسونگ در اغلب موارد در ایران از طریق مبادی رسمی پیش‌فروش شده‌ و پیش از آن‌که این نمونه‌ها به دست مشتریان برسد قرار بر بازگشت ‌آن‌ها شده است.

اعتراض؛ تنها راهکار ایران در مقابل معضلات ترانزیتی

پس از آنکه با ابهامات به وجود آمده بر سر روابط ترانزیتی ایران با ترکیه شرایط در مرز بازرگان در هاله‌ای از ابهام فرو رفت، حالا به نظر می‌رسد پس از ترکیه، نوبت به ترکمنستان رسیده تا شرایط ترانزیتی با ایران را برهم بزند و این به معنای آن خواهد بود که ایران یکی‌دیگر از شرکای ترانزیتی خود را نیز شاید از دست بدهد.

وعده سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری ایران در کره جنوبی محقق نشد

منابع کره ای گفتند: برنامه ایران برای سرمایه گذاری ۲ میلیارد دلاری در یک مجتمع بیوتکنولوژی در کره جنوبی به رغم تسهیل مقررات مربوط به معاملات با ارزهای خارجی بین دو کشور، تقریبا هیچ پیشرفتی نداشته است.

به جای واردات کالاهای بنجل، به تولیدکنندگان فرصت بدهیم

رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران ضمن تاکید بر اینکه آمادگی و زیرساخت‌برای افزایش دو درصدی مالیات واردات وجود ندارد، گفت: باید شرایط و زیرساخت‌هایمان را به گونه‌ای فراهم کنیم تا روزنه‌ها برای ورود برخی کالاهای بنجل مسدود شود و فرصت برای تولیدکنندگان داخلی به وجود آید.

کدام محصولات ایرانی برای سوئیسی ها جذاب ترین است؟

به گزارش خبرگزاری جام نیـوز، در میان اقلام عمده صادراتی ایران به سوئیس علاوه بر انواع کف‌پوش، زعفران و پسته که از کالاهای سنتی صادراتی ایران هستند، اقلامی همچون «ماشین‌ها برای پاک کردن، جور کردن یا درجه‌بندی کردن تخم مرغ، میوه یا سایر محصولات کشاورزی» نیز به چشم می‌خورد.

گسترش مناطق آزاد باز کردن راه برای قاچاق است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از لایحه دولت برای افزایش تعداد مناطق آزاد گفت: وقتی مرزها و حصارهایی که کشیده شده است، شکسته شود مگر می شود دیگر قاچاق را کنترل کرد؟ اساساً با این کار راه را برای قاچاق باز می کنیم.

خبر 1 تا 10 از 72 خبر