زبان :

چرا تجار کارت‌ بازرگانی اجاره‌ می‌کنند؟!

رییس کمیسیون تسهیل تجارت اتاق بازرگانی تهران ضمن ارزیابی بخشنامه جدید در خصوص افزایش دو درصدی مالیات علی الحساب واردات، تصریح کرد که به جای برخورد با معلول‌ها باید این سوال را پرسید که چرا استفاده از کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای بین تجار به وجود آمده و علت‌های آن را بر طرف کرد.

ضدونقیض‌های صادرات خشکبار ایرانی به آمریکا

در حالی که وزیر صنعت، معدن و تجارت از فراهم شدن شرایط به منظور صادرات پسته و سایر خشکبار ایرانی به آمریکا خبر داده است اما رئیس اتحادیه صادرکنندگان خشکبار به هیچ وجه شرایط را برای صادرات خشکبار به آمریکا مهیا و به صرفه نمی‌داند.

عصبانیت شرکت‌های آلمانی از تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا

شرکتهای آلمانی امیدوار بودند گشایش اقتصاد ایران پس از لغو تحریمهای بین المللی در ژانویه، به آنها امکان دهد روابط بازرگانی خود را ازسرگرفته و در دوران پساتحریم به تجارتشان رونق بیشتری ببخشند.

گمرک ایران بازداشت ۱۰ کارمند این نهاد به اتهام فساد را تایید کرد

مدیرکل مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته گمرک ایران با تایید بازداشت ۱۰ نفر از کارکنان گمرک پرویزخان گفت: کشف کننده جرم و شاکی این پرونده گمرک جمهوری اسلامی ایران بوده است.

آذربایجان برای نخستین بار شریک اصلی صادراتی ایران شد

رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در باکو آذربایجان اعلام کرد: با سیاست‌های دولت جمهوری اسلامی ایران و ارتباط مستمر و خوب روسای جمهوری دو کشور، جمهوری آذربایجان برای نخستین بار در بین شرکای اصلی صادراتی ایران قرار گرفته است. محمد ابراهیم نقی‌زاده در گفت‌وگو با پایگاه خبری سازمان توسعه تجارت، با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه ایران پروژه در باکو در 29 شهریور جاری، افزود: آذربایجان هم اکنون دوازدهمین کشور دریافت‌کننده محصولات صادراتی ایران است موضوعی که پیشتر سابقه نداشت.

خبر 61 تا 70 از 126 خبر